تحقیق مقاله آشنایی با اکسس ( Access )

مشخص نشده
مشخص نشده
16
word
61 KB
2893
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله آشنایی با اکسس ( Access )

  مقدمه


  مدیریت پایگاه داده ها (چه داده های متنی یا تصویری یا غیره) شاید مهمترین کاربردی بوده است که همواره از کامپیوتر های تجاری خواسته شده است. به همین دلیل در چند سال گذشته قبل از ظهور محیطهای مبتنی بر رابط گرافیکی شاهد حکومت زبان cobol بر امپراطوری کامپیوتر بودیم. بعد از این امر ظهور برنامه dBase و فروش حیرت آور آن خبر از همین احتیاج مبرم به پایگاه داده ها می داد.
  باز در این عرصه نیز شرکت مایکروسافت بیکار ننشست و Access که کاستیها و اشکالات برنامه های قبلی را برطرف نموده و کار با داده ها را به صورت فوق العاده ای راحت تر میکند عرضه کرد.                                     
  این برنامه که همراه با کار در محیط کاملا گرافیکی ویندوز حتی قابلیت نصب در شبکه و internet را نیز دارد بدون شک یک نیاز شرکتهای تجاری, برنامه نویسان, طراحان صفحات وب و حتی برای اشخاص معمولی برای کنترل داده ها و اطلاعات خود بوده است.                                     
  ما در این دوره آموزشی شما را با قابلیت access آشنا کرده و شاید اگر اغراق نکرده باشم شما را استاد این برنامه بی نظیر خواهیم کرد شما نیز لحظه به لحظه به آشنایی با قابلیتهای این برنامه مطمئنا مشتاق یادگیری هرچه سریع آن خواهید شد.
  آشنایی با اکسس                                                          

  اکسس که یکی از برنامه های موجود در بسته نرم افزاری آفیس( Microsoft Office ) است برای ساماندهی و کنترل و مدیریت پایگاه داده ایجاد شده است.
  این برنامه دارای قابلیتهای بسیار است , مانند ایجاد صفحه ورود اطلاعات به شکل دلخواه.                                       
  به عنوان مثال وقتی شما می خواهید اطلاعات موجود در یک چک را در کامپیوتر خود ذخیره کنید شما با استفاده از برنامه اکسس می توانید صفحه ای درست همانند صفحه چک ایجاد کنید و اطلاعات را به صورت کاملا گرافیکی در آن وارد کنید.
  شما پس از ایجاد پایگاه داده هایتان حتی می توانید از آنها گزارش گرفته و یا در بین اطلاعات خود جستجو کرده البته تمامی این امکانات را شما با دستان قدرتمند خود ایجاد خواهیدکرد.                                      
  از موارد استفاده برنامه اکسس به طور شهودی می توان به استفاده آن در قسمت حسابداری یک شرکت و یا نگهداری اطلاعات اشخاص عضو در سایتتان و حتی نگهداری اطلاعات کارمندان (حتی عکس آنها) و موارد بسیار متنوع دیگر اشاره کرد. شما پس از ایجاد این پایگاه داده حتی می توانید آن را در شبکه در اختیار دیگران قرار داده یا بر روی آن کلید رمز گذاشته یا حتی در سطح کاربران مختلف مقدار دسترسی هر کاربر را تعیین کنید.                                                 
  برای مطالعه ی این دوره ی آموزشی نیاز است کاربران محترم آشنایی مقدماتی با محیط Windows داشته باشند .                                   
  جهت نصب و اجرای نرم افزارهای Office که اکسس نیز شامل آن می شود ، نیاز به سیستمی با مشخصات ذیل می باشد :                                      
  - حداقل سیستم مورد نیاز پنتیوم 233                                     
  - 16 مگابایت Ram                              
  - حدود 600 مگا بایت فضای آزاد                              

   تعریف کلی از اکسسAccess

  اکسس ابزاری برای تولید بانکهای اطلاعاتی رابطه ای است. بانکهای اطلاعاتی امکان گردآوری انواع اطلاعات را برای ذخیره ‌سازی ،جستجو و بازیابی فراهم می‌کند.
  اجزا بانک اطلاعاتی اکسس عبارتند از:                                       
  DataBase:

  1. Table
  2. Query
  3. Form
  4. Report
  5. Macros
  6. Modules

  • ‏‏Table :(جدول ) هر جدول برای نگهداری داده‌های خام بانک اطلاعاتی است.داده‌ها را شما در جدول وارد می‌کنید.جداول سپس این داده‌ها را به شکل سطرها و ستونهایی سازماندهی میکند.                              
  • Query :هر پرس و جو برای استخراج اطلاعات مورد نظر از یک بانک اطلاعاتی مورد استفاده قرار می‌گیردهر پرس و جو می‌تواند گروهی از رکوردها را که شرایط خاص دارا هستند انتخاب کند.پرس و جوها را می‌توان بر اساس جداول یا پرس و جوهای دیگر اماده نمود. با استفاده از پزس‌وجوها می‌توان رکوردهای بانک اطلاعاتی را انتخاب کرد، تغییر داد و یا حذف نمود.                              
  • Form :متداولترین روش استفاده از فرمها،برای ورود و نمایش داده‌ها است.
  • Report :گزارش ها می‌توانند بر اساس جدول ،پرس‌وجوها باشند ،قابلیت گزارش چاپ داده‌ها می‌باشدگزارشها را می‌توان بر اساس چند جدول و پرس‌وجو تهیه نمود تا رابطه بین داده‌ها را نشان داد.                                   
  • Macro :ماکروها به خودکار کردن کارهای تکراری ،بدون نوشتن برنامه‌های پیچیده یا فراگیری یک زبان برنامه نویسی ، یاری می‌کند، در واقع ماکروها یکسری قابلیت‌هایی هستند که امکان سریع سازی را فراهم می‌سازند.
  • Modules : محیط بسیار قوی و با کیفیت برای برنامه‌نویسی محاسبات و عملیات پیچیده روی سیستم بانک اطلاعاتی. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله آشنایی با اکسس ( Access )

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد Access, تحقیق در مورد اکسس, تحقیق در مورد طراحان صفحات وب, تحقیق در مورد مدیریت پایگاه داده, تحقیق در مورد کامپیوتر, مقاله در مورد Access, مقاله در مورد اکسس, مقاله در مورد طراحان صفحات وب, مقاله در مورد مدیریت پایگاه داده, مقاله در مورد کامپیوتر, تحقیق دانشجویی درباره Access, تحقیق دانشجویی درباره اکسس, تحقیق دانشجویی درباره طراحان صفحات وب, تحقیق دانشجویی درباره مدیریت پایگاه داده, تحقیق دانشجویی درباره کامپیوتر, مقاله دانشجویی درباره Access, مقاله دانشجویی درباره اکسس, مقاله دانشجویی درباره طراحان صفحات وب, مقاله دانشجویی درباره مدیریت پایگاه داده, مقاله دانشجویی درباره کامپیوتر, تحقیقات دانش آموزی در مورد Access, تحقیقات دانش آموزی در مورد اکسس, تحقیقات دانش آموزی در مورد طراحان صفحات وب, تحقیقات دانش آموزی در مورد مدیریت پایگاه داده, تحقیقات دانش آموزی در مورد کامپیوتر, مقالات دانش آموزی در مورد Access, مقالات دانش آموزی در مورد اکسس, مقالات دانش آموزی در مورد طراحان صفحات وب, مقالات دانش آموزی در مورد مدیریت پایگاه داده, مقالات دانش آموزی در مورد کامپیوتر

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان